Dagmar Schulzová: Žena potřebuje k omlazení pouze své ruce

A kromě svých rukou ještě - podle paní Dagmar - duševní harmonii. A to úplně stačí ... Tato dáma prostřednictvím své virtuální kliniky už dva roky otevírá ženám cestu ke krásné a mladistvé vizáži přirozenou cestou. V českých zemích je průkopnicí převratné omlazovací metody. Přijala mé pozvání k rozhovoru na téma její práce.

Paní Daško, můžete nám představit, čím se zabýváte a jak jste se ke své práci dostala?

Jmenuji se Dagmar Schulzová, narodila jsem se v říjnu roku 1961. Vzhledem k letopočtu svého narození pocházím z Československa a 11 a půl roku žiji se svoji rodinou ve Skotsku. A právě tady jsem měla tu čest poznat MUDr. Elisabeth Thomas Thomson. Dámu, která celý život pracovala jako fyzioterapeut a ve svém důchodovém věku se zabývala poradenstvím pro zachování a navrácení mladistvého vzhledu.

Dostala jsem se k ní na doporučení jako klientka a velmi brzo slovo dalo slovo a já jsem se stala její studentkou. K tomu, že mě Eli přijala do učení, mi pomohla skutečnost, že v České republice jsem v mládí studovala speciální pedagogiku a na fakultě jsme měli zkoušky i z anatomie a neurologie. To mi usnadnilo pochopit principy, podle kterých techniky omlazování fungují.

 

 

V čem spočívá metoda, kterou už 2 roky se ženami pracujete?

Zdůraznila bych, že je dobré porozumět tomu, co se vlastně děje, když náš obličej začne stárnout. A pochopit, proč je tak důležité, aby všechny naše svaly byly dokonale uvolněné. A pak můžeme přistoupit k nápravě deformací, jež v průběhu času vznikly, a to pomocí speciálních masážních dotyků a cviků.

Metoda však není určená jen ženám, které už nějaký problém řeší. Základní techniky pro mladistvý vzhled jsou vynikající pro prevenci od 25. roku. Já osobně tvrdím, že tato metoda má jen jedinou chybu: nepoznala jsem ji před 30 lety. Této metodě se věnuji dva roky a znalosti těchto technik pomohly nejen mě, ale také desítkám mých klientek.

Klíčovým slovem snad pro každou ženu jsou vrásky. Umí je vaše metoda vyhlazovat? A za jak dlouho se mohou projevit pozitivní účinky pravidelného cvičení?

Samozřejmě, že odstranění vrásek je většinou prvním přáním mé klientky.
Malé vrásky se dají vyhladit, hluboké vrásky v pozdějším věku odstranit
nebo velmi změkčit. Odpovědět jednoznačně na otázku, za jak dlouho se
tak stane, nelze. Rozhoduje o tom řada faktorů. Ale mohu říci, že prvních výsledků ženy dosahují v krátkém čase již během mého základního kurzu.

To je skvělá zpráva! A je nějaký rozdíl mezi touto metodou a cvičením obličejové jógy, která se u nás stává populární?

Základním rozdílem je zohlednění faktu, že připojení mnoha svalů na obličeji je jiné než u svalů na těle. Oproti jiným metodám svaly nikdy netrénuji nebo jinak neposiluji. Právě naopak, všechny se postupně uvolní a speciálními technikami zafixují na své původní místo.

 

 

Je úžasné, že i takové stopy času, jako jsou povislé tváře nebo oční víčka, podbradek, vytahaný krk a další, které běžně považujeme za nevratné, si dokáže každá z nás sama odstranit nebo jim předcházet, když zná správný postup. Co bude žena potřebovat k tomu, aby mohla začít a postupně dosahovat v tomto směru žádoucích výsledků?

Na tuto dlouhou otázku je velmi krátká odpověď. Potřebujeme pouze své ruce.

Může cvičit kdokoliv? Je toto cvičení i pro muže?

Praktikování technik pro omlazení je omezeno určitými zdravotními problémy. Doporučuji přerušení v době angíny, chřipky i silnější rýmy. Ženy s vysokým krevním tlakem, diabetem, nemocnou štítnou žlázou by se měly před zahájením terapie pro mladistvý vzhled poradit s lékařem. Tato metoda je i pro muže. Techniky jsou přizpůsobené rozdílným vlastnostem mužských svalů. Hlavně trapézový sval je mnohem silnější. Ale muži nejsou součásti mé klientely.

Vy sama jste důkazem, že to funguje. Všimla jsem si, že pleť máte krásně vyhlazenou, a podle jasných a pevných kontur obličeje by vám určitě každý hádal mnohem nižší věk. Jak dlouho už cvičíte? A doplňujete své masáže i pleťovou kosmetikou?

Když jsem prošla všemi technikami a napravila své defekty, vytvořila jsem
si sadu technik, které praktikuji jednou denně asi 15 minut. K tomu patří
každodenní rozcvičení krku. Bez správného postavení krku ani techniky pro omlazení nefungují správně. A používám pouze přírodní kosmetiku.

 

 

Podle mého se ve vzhledu tváře odráží i psychická pohoda a vnitřní nastavení. Stává se mi, že klientka po pár našich terapeutických sezeních přichází o poznání rozzářenější díky odhození svých bloků a staré psychické zátěže. Vnímáte také tento vliv duševního stavu na to, jak vypadáme?

Duševní harmonie je neodmyslitelnou součástí našeho mladistvého vzhledu. Jakýkoli stres způsobuje napětí v našich svalech. Dlouhodobější stres pak vytváří kompresi svalů a tím i stárnutí. Když budeme praktikovat metodu pro omlazení a náš duševní život bude na míli vzdálený od harmonického stavu, dostaneme se do začarovaného kruhu. Na straně jedné se budeme snažit dosáhnout výsledků pomoci metody, a na straně druhé disharmonie v našem nitru bude naše výsledky posouvat zpět.

Jakými dalšími faktory můžeme ovlivňovat to, jak vypadáme? Máte nějaké tipy, co bychom si měly pohlídat např. v oblasti životosprávy apod., chceme-li si zachovat mladistvý vzhled?

Náš mladistvý vzhled je ovlivněný řadou dalších věcí. O negativním dopadu stresu jsem se již zmínila. Významný vliv má plnohodnotná strava. Řada diet nám spíše škodí než prospívá. Chci zdůraznit přiměřený, ale pravidelný pohyb, který nám dodá energii. Nejlépe v přírodě. Dostatečně dlouhý spánek a večer do postele nejpozději v 11 hodin. A ještě jedna příjemná aktivita, a tou je tanec. Nemyslím tím tanec estetický, ale tanec podle našich představ s hudbou, kterou máme rádi.

 

 

Vím o vás, že jste odpůrkyně plastických operací. Je ještě něco, čeho by se podle vás měla žena vyvarovat v souvislosti se svou vizáží? Co třeba často diskutované opalování a jeho vliv na pleť?

Plastická operace je negativní zásah do organismu provázený následnou
bolestí a stresem. Výsledek nemusí vždy naplnit očekávání. U jiných zákroků estetické medicíny se používají látky, které jsou jedovaté. A právě tyto zákroky se časem opakují, protože jejich výsledek pomine nebo se deformace může vytvořit jinde. V současné době se setkáváme také s psychickou závislosti, kdy žena začne toužit po stále dokonalejším vzhledu.

Co se týká opalování, pobyt na slunci je zdravý, ale je třeba dodržovat pravidla. Naše kůže je přizpůsobená tomu, kde žijeme. Vidím to tady ve Skotsku. Když vysvitne slunce, všichni vyrazí ven a během jednoho dne se změní v rudokožce. Nepřiměřené opalování poškozuje naši pleť stejně jako solária.

Cvičení metody má kromě omlazení pleti i další pozitivní dopady. Které byste mohla vyzdvihnout?

Kromě pozitivních dopadů na naši psychiku je to hlavně velký vliv na naše zdraví. A to už od prvního dne, kdy se metodě začneme věnovat. Výsledky nejsou vidět hned. Pokud však provedeme několik technik a svaly se začnou uvolňovat, zkvalitní se průtok krve v našich cévách. Živiny a kyslík se dostávají lépe tam, kde mají být a naše kosti, svaly i kůže jsou lépe zásobovány vším, co potřebují. A dále i naše lymfatické cesty plní svůj úkol lépe..

 

 

Paní Daško, žijete ve Skotsku. Věnují tamější ženy své vizáži a péči o sebe více pozornosti než my, Češky? Vidíte nějaký rozdíl v tom, jak přistupujeme samy k sobě, kolik času, důležitosti a hýčkání samy sobě dopřáváme?

Ženy ve Skotsku plně využívají služeb a všechny tyto služby si mohou objednat domů. Pečují o sebe. Nedá se však přehlédnout zvyšující se počet mladých obézních žen.

Rozdíl je v oblékání. Doma v České republice je více vkusně oblečených žen. Ale na druhé straně ve Skotsku cítím více svobody. Tady je úplně jedno, co na sobě máte. Hlavně, že člověk není nahý.

Co konkrétně svým klientkám nabízíte a jakým způsobem s vámi může zájemkyně o tuto metodu spolupracovat?

Moje nabídka začíná konzultaci zdarma. Klientka se se mnou může kontaktovat na mém Fb osobním profilu Dagmar Schulzová nebo na Fb stránce Krása bez vady. Na konzultaci zjistíme, co klientku trápí a naučím ji 5 základních technik, které může používat hned.

Pokud ji tyto techniky osloví, může využít mého pozvání do Základního kurzu pro Váš mladistvý vzhled. Tento kurz trvá 6 týdnů a je plný praktické výuky a tří odborných webinářů.

Zájemkyně mohou také využít malého kurzu 10 kroků pro Váš krásný a zdravý krk. Je na mém webu BeautyClinicOnline. Bez správného postavení krku se k mladistvému vzhledu dopracujeme jen stěží. A pro mladší ženy, které často používají mobil, často pracují u počítače je tento kurz důležitý jako prevence proti deformacím krku nebo odstranění již vznikajících deformací.

Paní Daško, děkuji vám za rozhovor a přeji vám hodně úspěchů ve vaší další práci.

Děkuji vám za možnost přiblížit ženám tyto informace.

 

Další články:

Autor: Lada Gracy Skulilová

Jsem expertkou v oblasti psychických, psychosomatických a vztahových problémů a jejich řešení. ||| Mou vášní je odhalování a odstraňování skrytých podvědomých vzorců z dětství, které lidem brání v jejich štěstí a jsou zdrojem většiny problémů v dospělém věku. ||| Dokážu také poradit rodičům, jak tyto vzorce nevkládat do psychiky jejich dětí. Jsem autorkou e-booku Výchova bez negativních podvědomých vzorců aneb Vyvarujte se nechtěných rodičovských chyb. ||| Jsem autorkou efektivní terapeutické techniky regresní přepis v hypnóze. ||| Můj příběh si přečtěte zde >> |||

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.