Trochu toho čarování (1)

Když se řekne čarování, představím si pohádkovou nevzhlednou střapatou babu, jak mává rukama nad kouřícím kotlem. Co asi tak chce v těch pohádkách nejčastěji vyčarovat? (Tvorbu zla pomineme.) Bude to láska? Štěstí? Bohatství? Nebo krása? No v pohádce asi cokoliv …

Ale co my, obyčejní smrtelníci v hmotné realitě? Máme taky v ruce nějaké síly a postupy, jak tu svou realitu proměňovat nebo vytvářet novou? Můžeme kouzlit?

Odpovídám – ano! Zatoužili jste někdy po kouzelném prstenu nebo čarovném proutku? Mávnout, zatočit, a něco si přát … Možná budete překvapeni, ale je to v určitých směrech reálné. Když se nad tím zamyslím, vlastně čaruju ve svém životě docela dost.

A některé kouzelné triky vás teď naučím. Ale na rozdíl od použití kouzelných pohádkových rekvizit budou naše lidská kouzla od vás vyžadovat většinou alespoň malou snahu, úsilí a nějaký výkon. Ovšem – bude vám to stát za to.

Jak očarovat druhé lidi a změnit je k lepšímu

Říká se, že druhého člověka nemůžeš změnit, změnit můžeš pouze sebe. Ano, je to pravda. Přesto je častým přáním, aby se někdo druhý začal chovat jinak, nejlépe podle našich představ. Může to být protivná šéfová, která nám zatápí, nebo nezvedené dítko, případně jiný náš problémový bližní, kvůli kterému se trápíme.

„Potřebuji, aby se choval jinak! Pak nebude problém … Jak ho mám předělat?“

Zná to asi většina z nás. Jak by se nám ulevilo, kdyby dotyčný skončil s tím, co nám vadí …

I přes výše řečené můžeme skutečně změny u druhého člověka dosáhnout. Cesta k této změně vede přes zpracování našich vlastních pocitů, jaké nám jeho nepříjemné chování opakovaně způsobuje. Jakmile odbouráme své vlastní emoce nebo stavy, do kterých nás dotyčný dostává, velmi často zažijeme nevídanou, až kouzelnou proměnu.

Už jsem byla víckrát ohromena tím, jaké změny v chování a v projevech druhé osoby popisovali klienti už po jedné hypnóze, která byla zaměřena na jejich emoce typu "dělá mi to tak zle, když on ...".

Jak si ze života odčarovat budoucí nepříjemnosti

Pokud jste v dětství zažívali negativní zkušenosti typu znevažování, opakované kritiky, hádek, trestů, strachů, nedostatku pozornosti a lásky, nebo nepřijetí, odmítnutí či opuštění, je vysoká pravděpodobnost, že vám život tyto problémy v budoucnu přihraje znovu za jiných okolností.

Děje se tak na základě zákona přitažlivosti, protože staré nepříjemné zážitky máte nadále uloženy ve své podvědomé paměti a na jejich základě si později přitahujete situace a problémy podobného druhu.

Právě ty staré podvědomé zápisy, staré vzpomínky, uložené v hloubi psychiky, bývají běžným a velmi častým zdrojem nejrůznějších osobních a vztahových problémů dospělých lidí širokého věkového spektra.

Abyste takovým pozdějším komplikacím předešli (v případě, že se ještě tyto opakované problémy dosud ve vašem životě nemanifestovaly), máte možnost zpětně si zpracovat svá stará dětská trápení a psychické bolesti a odbourat je, např. některou technikou pracující s podvědomím.

Vyčistit svou minulost současně znamená odhodit jednou provždy oslabující psychickou zátěž. A tím můžete výrazně posílit svou celkovou vitalitu. Je dobré vědět, že takové zpracování se týká vždy jen prvotní situace daného typu (první z řetězce podobných negativních situací, a to i za předpokladu, že si tento prvotní prožitek vědomě nepamatujete).

Pár příkladů toho, jak se lidem jejich dětské negativní prožitky propsaly později do života, můžete najít např. v těchto případech z praxe. O vlivu minulosti na náš současný a budoucí život pojednávají i mé informativní bezplatné eBooky (1. Buďte strůjcem svého štěstí aneb Proč se vyplatí zabývat se vlastním podvědomím, 2. Proč se mi to děje aneb 5 nežádoucích projevů skrytých podvědomých vzorců - ten obsahuje i řadu konkrétních příkladů).

Jak si zrychleně zahojit nějaké drobné fyzické poranění

Pro ilustraci toho, jak toto jednoduché kouzlo funguje, vám popíšu dvě svoje malé příhody.

Kdysi jsem omylem u sporáku chytla do prstů rozžhavenou kovovou plotýnku, která se někdy při vaření pokládá pod hrnec nad plamen hořáku. Dovedete si asi představit, co běžně následuje. Puchýř na bříšku prstu a dlohotrvající bolest spáleniny, která se ještě víc ozývá při kontaktu s teplou vodou apod. Protože jsem ale použila správné „kouzlo“, puchýř vůbec nenaskočil a žádná následná bolest se nekonala. Místo bylo jenom zarudlé.

Stejný postup se mi dobře osvědčil, když jsem syna učila, jak nabrousit brouskem kosu a vlastní neopatrností jsem se při tom jejím ostřím řízla hluboko do palce (pravý důvod mého zranění byl ten, že jsem se pár hodin předtím hodně, ale opravdu hodně a nahlas rozčílila kvůli jedné osobě. A to se nedělá. To se nevyplácí. Osud mi to pěkně vrátil zpátky.)

Naštěstí mám ale k dispozici kouzelný postup. Aplikovala jsem ho po zalepení rány náplastí tak dlouho, dokud místo nepřestalo bolestivě pulzovat (pomohla jsem si tenkrát ještě následně i opakováním formulek havajské techniky Ho'oponopono, určené k usmíření a odpuštění) a do pár dnů se hluboká rána, která mě vůbec nebolela, uspokojivě zhojila.

A jak to máte udělat? Bouchnutí, úder, říznutí, popálení apod. je potřeba co nejdříve po nehodě „zopakovat“. Napodobíte stejný pohyb a stejný úkon, který k poranění vedl.

Znovu přiblížíte ruku k (vychladlé) plotýnce, jako když ji chcete uchopit. Znovu opíšete rukou dráhu kolem ostří kosy. Znovu napodobíte pohyb s nožem, který sjel na ruku, přiblížíte loket ke skříni stejně rychle, jako při nárazu a podobně.

Ale pozor - samozřejmě tu napodobující akci nedokončíte (abyste se znovu nezranili) a dále - zopakujete ji víckrát, ne pouze jednou. Několikrát dokola. Mnohokrát dokola. Až ucítíte, že ten původně šokující moment napodobujete a prožíváte už v klidu.

Když to nejde realizovat na původním místě, můžete si klíčovou nechtěnou akci zopakovat v náhradním prostředí nebo s náhradním předmětem. Ale představujete si přitom pořád živě svůj původní zážitek.

Tento postup umožňuje vaší psychice, aby se s utrpěným šokem zpětně vyrovnala, a tím přispějete ke zmírnění nebo odstranění následků na těle. Zmírníte boule, zamezíte modřinám, oslabíte bolest. Když se stane nějaká drobná nehoda mým dětem, už vědí, že jim řeknu „zopakuj si to“...

 

Jak si vykouzlit trvalý mladistvý vzhled aneb Forever Young

O posílení životní vitality už byla zmínka výše a v druhém díle článku vám ještě pár netradičních tipů přidám. Ovšem dobrý pocit - to je jedna věc. Ale chceme taky dobře vypadat, že?

Postup času a stárnutí pleti můžete účinně zastavit. Svým vráskám či jiným změnám v obličeji dáte sbohem pomocí čarovné metody speciálních cvičení. Jedná se o techniky práce s obličejovými a krčními svaly, které vycházejí z málo známé prastaré metody, jejíž průkopnicí v českých zemích se stala paní Daška Schulzová.

O co se pokouší kosmetický průmysl už celá desetiletí, to máte čistě ve svých rukou a můžete si celkem jednoduše vyhladit obličej tak, že nikdo váš skutečný aktuální věk neuhádne! Pár minut denně a mladistvou vizáž máte zpět. Podrobnosti k metodě se dozvíte v rozhovoru, který mi před časem paní Daška poskytla.

Mimochodem ona sama vypadá na svůj věk díky pravidelnému cvičení obličeje skvěle. A když navštívíte její FB profil, kde nedávno zveřejnila svou pár let starou fotku, budete moci sami porovnat ten úžasný rozdíl, kterého dosáhla.

A o dalším čarování zase příště.

Jiné články:

Autor: Lada Gracy Skulilová

Jsem expertkou v oblasti psychických, psychosomatických a vztahových problémů a jejich řešení. ||| Mou vášní je odhalování a odstraňování skrytých podvědomých vzorců z dětství, které lidem brání v jejich štěstí a jsou zdrojem většiny problémů v dospělém věku. ||| Dokážu také poradit rodičům, jak tyto vzorce nevkládat do psychiky jejich dětí. Jsem autorkou e-booku Výchova bez negativních podvědomých vzorců aneb Vyvarujte se nechtěných rodičovských chyb. ||| Jsem autorkou efektivní terapeutické techniky regresní přepis v hypnóze. ||| Můj příběh si přečtěte zde >> |||

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.